botoks na zmarszczkiPrzy użyciu toksyny botulinowej możemy oczekiwać, że zmarszczki mimiczne zostają wygładzone. Dotyczyć to będzie jednak przede wszystkim górnej części twarzy. Można dzięki niej wygładzić kurze łapki, lwie bruzdy czy zmarszczki, które znajdują się między brwiami oraz poziome zmarszczki na czole.

Toksyna botulinowa gwarantuje także zahamowanie przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej i właśnie dzięki temu nie będzie dochodziło do kurczenia mięśni mimicznych i marszczenia skóry. W ten sposób można zapobiegać powstaniu zmarszczek mimicznych i pogłębieniu się tych już istniejących. Preparat i jego działanie będzie dotyczyć mięśnia, do którego został wstrzyknięty. Natomiast wszystkie inne mięśnie będą funkcjonowały tak jak wcześniej

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Włókna nerwowe mają zdolność do tworzenia nowych połączeń, dlatego efekt wygładzania będzie ciągle słabnął aż po około 6 miesiącach zaniknie. Jednak ważne będzie to, że po tych kilku miesiącach nie będzie dochodziło do gwałtownego pogorszenia stanu skóry, ale będzie nawet lepiej niż przed wykonaniem takiego zabiegu. Dzięki zahamowaniu kurczenia mięśni w okolicach zmarszczek skóra się nie marszczyła i dzięki temu nie pogłębiały się bruzdy. Jeśli chcemy dalej zapobiegać pogłębieniu zmarszczek należy zdecydować się na powtórzenie takiego zabiegu.

efekty botoksuJeśli toksyna botulinowa będzie wstrzyknięta w prawidłowy sposób to nie będzie dochodziło do zmiany mimiki czy tez wyglądu, który będzie sztuczny. U każdego pacjenta należy jednak indywidualnie dobierać te miejsca, w których toksyna ma być podana z dopasowaniem odpowiedniej dawki. Efekt działania pojawi się w ciągu kilku dni po wykonaniu zabiegu. A pełny po około 14 dniach może się utrzymać maksymalnie do 9 miesięcy, ale najczęściej będzie to okres około 6 miesięcy.