Preparaty do wstrzykiwania i wypełniacze dermalne mają na celu odwrócenie oznak starzenia się. Chociaż te zabiegi z użyciem neurotoksyn i wypełniaczy dają fantastyczne rezultaty, są one tymczasowe i w końcu się zużywają. Wyniki te mogą mieć znaczący wpływ na przywrócenie młodości twarzy na okres od czterech miesięcy do dwóch lat. Istnieją jednak pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby wesprzeć swoje zastrzyki i uzyskać jak najwięcej korzyści z ich stosowania przez jak najdłuższy okres czasu.

Wiernie stosuj filtry przeciwsłoneczne

Czy zdajesz sobie sprawę, że wystawianie się na działanie promieni słonecznych UV może odwrócić rezultaty zabiegów iniekcyjnych? Dlatego też podkreślamy, że nasi pacjenci powinni używać kremów z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić się przed szkodliwym działaniem słońca i przedwczesnym starzeniem się. Wysokiej jakości krem z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania będzie w stanie ochronić Cię podczas przebywania na świeżym powietrzu. Dobrze sprawdza się również unikanie słońca, gdy jest ono najsilniejsze oraz noszenie kapelusza z szerokim rondem.

Właściwa pielęgnacja skóry

Zadbaj o swoją skórę. Twoje wyniki iniekcji będą Ci wdzięczne, a Ty dłużej będziesz cieszyć się korzyściami płynącymi z zabiegu. Codziennie nawilżaj skórę i nawadniaj ją pijąc odpowiednią ilość wody. Praktyka ta zwiększy wchłanianie wody przez wypełniacze dermalne na bazie hialuronu, pomagając miejscom poddanym zabiegowi zachować pulchność i gładkość.

Uważaj na to, co jesz

Spożywanie pokarmów ma bezpośredni wpływ na zdrowie i wygląd Twojej skóry. Jeśli dobrze się odżywiasz, zmaksymalizujesz wyniki zabiegów iniekcyjnych. Prawidłowa dieta obejmuje spożywanie pełnowartościowych pokarmów przy jednoczesnym trzymaniu się z dala od niezdrowej, przetworzonej żywności i cukru. Pakowane i wzbogacane produkty spożywcze zwiększają stan zapalny, co może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia i wygląd skóry.

Dodaj cynk do swoich suplementów

Testy kliniczne i badania wskazują, że rezultaty działania botoksu są korzystne, jeśli poziom cynku w organizmie jest podwyższony. Wraz z wiekiem poziom cynku w organizmie spada. Regularne przyjmowanie suplementu z cynkiem pomoże przedłużyć efekty działania botoksu i wesprze skórę w walce ze starzeniem się.

Radzenie sobie ze stresem

Niestety, stres jest powszechny dla wielu z nas. Dla niektórych jest on nawet częścią naszego codziennego życia. Może on wynikać z wielu różnych aspektów Twojego dnia, począwszy od kariery zawodowej, poprzez wychowywanie dzieci, aż po relacje osobiste. Być może nie wiesz, że ma on wpływ na zdrowie Twojej skóry. Jeśli znajdziesz sposób na opanowanie poziomu stresu, możesz przedłużyć korzyści płynące z zabiegów przeciwstarzeniowych. Do dobrych sposobów radzenia sobie ze stresem należą ćwiczenia fizyczne, medytacja, codzienne rytuały, czas spędzany z przyjaciółmi i rodziną oraz joga.

Pielęgnacja skóry

Czasami najlepszym sposobem na utrzymanie rezultatów zabiegów iniekcyjnych jest zaplanowanie w odpowiednim czasie zabiegów uzupełniających. Nie pozwól, aby Twoja skóra wróciła do poprzedniego stanu. Powtarzające się zabiegi spowodują, że obszary docelowe będą reagować na nie przez dłuższy czas, zwłaszcza w przypadku neurotoksyn, takich jak Botox.