kwas hialuronowyKwas hialuronowy to taka substancja, o której dość często możemy słyszeć i jest ona bezpośrednio związana z kosmetyką. Jednak jej zadanie jest tutaj najważniejsze, ponieważ jest to środek, który należy do polisacharydów i ma gwarantować, że skóra będzie utrzymana w należytym nawilżeniu i będzie odpowiednio elastyczna.

Jest to substancja, która znajduje się w całym ludzkim ciele, ale ponad połowa będzie zlokalizowana w skórze. Przede wszystkim powinna występować w tych głębokich warstwach skóry właściwej, gdzie jej zadaniem będzie utrzymanie stanu, w którym skóra będzie należycie gładka oraz jędrna.

Należy postrzegać kwas hialuronowy przede wszystkim jako naturalny składnik skóry, który ma gwarantować, że będzie ona od wewnątrz należycie nawilżona. Jest to element, który ma również gwarantować, że w skórze będą się tworzyć i utrzymywać włókna kolagenowe. Jest to kolejny element, który jest niezbędny do tego, by tkanka łączna funkcjonowała w należyty sposób. Gdy dojdzie do utraty kolagenu to niestety skóra straci swoją elastyczność i kolor. W młodym okresie naszego życia poziom kwasu hialuronowego w organizmie jest bardzo wysoki. Z czasem jednak będzie się stopniowo zmniejszał. U osób, które mają już około pięćdziesiąt lat poziom tego kwasu będzie już mniejszy nawet o połowę w stosunku do tego co znajduje się u osób młodych.

kwas hialuronowyUtrata kwasu będzie się zaczynać około 20 roku życia i po około 20 latach od tego momentu zaczną się już pojawiać pierwsze oznaki tego, że tego kwasu jest już mniej. Przede wszystkim skóra będzie tracić swoją elastyczność i widoczne będą już zmarszczki. Kwas stosowany jest dodatkowo w postaci żelu jako element, który ma gwarantować wykonywanie zabiegów przeciwstarzeniowych. Chodzi o to, by doprowadzić do sytuacji, w której skóra nadal będzie ładna i elastyczna. Dlatego stosuje się w żelu specjalną postać kwasu zmodyfikowanego w stosunku do tego, co naturalnie występuje w organizmie.