wypełnianie zmarszczek kwasemMając do czynienia z wypełnianiem zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego powinniśmy mieć świadomość tego, że o najlepszych efektach zabiegu można mówić w odniesieniu do zmarszczek na policzkach, wokół ust i oczu, a także w przypadku zmarszczek na czole.

Zabieg polecany jest również pacjentkom z nadmiernie zaznaczonymi bruzdami nosowo-wargowymi. Jego przebieg nie jest skomplikowany. Sam kas hialuronowy ma w tym przypadku postać żelu i jest wstrzykiwany w linię zmarszczki przy zastosowaniu wyjątkowo cienkiej igły. Preparat nie tylko wypełnia zmarszczkę, ale również wpływa korzystnie na skórę pobudzając ją do regeneracji. Dzięki temu skóra już po wchłonięciu preparatu wygląda zdecydowanie lepiej niż przed zabiegiem. Co ważne, sam rezultat jest widoczny natychmiast, a choć efekty zabiegu można określać mianem spektakularnych, nie przyczynia się to wcale do pogorszenia naturalnego wyglądu twarzy.

Sama długość utrzymywania się kwasu hialuronowego w skórze jest uzależniona od wielu czynników. Na pierwszy plan wysuwa się rodzaj zastosowanego preparatu, nie bez znaczenia wydaje się jednak również jędrność samej skóry, a także wiek osoby, która decyduje się na zabieg. Krótsze działanie jest charakterystyczne między innymi dla osób palących oraz nadmiernie opalających się.

kwas hialuronowy na zmarszczkiOsoby, które decydują się na zabieg powinny mieć również świadomość tego, że choć kwas hialuronowy zapewnia długotrwały efekt, nie ma szans na to, aby utrzymywał się on przez całe życie. Już choćby dlatego można mówić o pełnej gwarancji bezpieczeństwa. Żel wchłania się całkowicie, a w tkance nie pozostaje po nim żaden ślad. Tuż po zabiegu mamy jednak do czynienia z reakcjami, które są typowe dla każdego zastrzyku, należy więc liczyć się z zaczerwienieniem, zasinieniem, bólem i swędzeniem. Skóra bywa też nadmiernie wrażliwa na dotyk w tym miejscu, w którym znajduje się żel.