powiększanie ustPowiększanie ust jest zabiegiem, który cieszy się bardzo dużą popularnością, choć nie można nie zgodzić się z tym, że często wywołuje spore kontrowersje. Jedna z najpoważniejszych związana jest z tym, czy powiększanie ust jest w ogóle możliwe. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna zna już nie jedną, ale przynajmniej kilka metod, dzięki którym powiększanie ust może być nie tylko bezpieczne, ale również skuteczne.

Sam zabieg najczęściej jest polecany osobom, które uważają, że ich usta są za małe. Może on jednak rozwiązać także problem ich niewłaściwego kształtu, a także przyczynić się do tego, że usta staną się bardziej sprężyste. Jest to również znakomity pomysł na te zmarszczki, które powstają jako skutek uboczny palenia papierosów oraz te, które są naturalną konsekwencją starzenia się. Bardzo często zabieg ma też charakter rekonstrukcyjny, zaleca się go jednak i przy korekcie asymetrii.

Decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania i odrzuceniu innych jest uzależniona od wielu czynników. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się to, jak długo chcemy cieszyć się widocznymi efektami tego rodzaju zabiegu. Niebagatelna jest tu rola lekarza, od którego pacjentka dowiaduje się nie tylko o konkretnych metodach, ale również o tym, jakie korzyści płyną z ich stosowania.

powiększone ustaNajczęściej pacjentki decydują się na stosowanie tak zwanych preparatów wchłaniających się z efektem, który utrzymuje się od sześciu do nawet dwunastu miesięcy. Za najbezpieczniejszy z wypełniaczy powszechnie uważany jest kwas hialuronowy, charakterystyczne jest bowiem dla niego to, że w naturalny sposób jest on obecny w ludzkim organizmie. Co więcej, jest on w stanie przyczynić się nie tylko do powiększenia, ale i do nawilżenia ust. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Technika wstrzykiwania preparatu jest dobierana indywidualnie, a sam zabieg z reguły nie trwa dłużej niż przez pół godziny.