Obecnie większość chirurgów traktuje powiększenie ust jako stosunkowo prosty zabieg, który pozwoli poprawić wygląd warg. Metody jakie obecnie są stosowane to przede wszystkim wstrzykiwanie specjalnych substancji, które będą modelować usta. Materiały jako będzie można wykorzystywać to kwas hialuronowy, kolagen, botoks, ale także własny tłuszcz. Obecnie zainteresowaniem cieszy się między innymi kwas hialuronowy, który jest naturalnie składnikiem skóry i dlatego nie trzeba się obawiać skutków ubocznych.

Powiększanie i modelowanie ust

Widać zainteresowanie różnymi metodami zmierzającymi do tego, że poprawiony będzie wygląd ust. Pacjentki chcą się poddawać operacjom, dzięki którym będzie można skutecznie powiększyć usta. Takie zabiegi jednak wykorzystywane są rzadko, ponieważ istnieją inne metody działania, które również pozwalają modelować usta. Trzeba pamiętać o tym, że usta mają delikatną skórę i dlatego są mocno unerwione, trzeba umieć odpowiednio dbać o ich wygląd. Samo modelowanie ust może być traktowane jako stosunkowo trudna do wykonania praca, ponieważ każda twarz jest inna i inne są elementy, na które trzeba zwracać uwagę. W wyniku starzenia nasza skóra także się zmienia, kontur się rozmywa.

modelowanie ust

Jakie materiały są wykorzystywane?

Kwas hialuronowy

To naturalna substancja, która występuje również w naszej skórze i dlatego będzie przyswajalna przez organizm, nie powoduje pojawienia się powikłań po zabiegu. Wstrzykiwanie kwasu w usta daje praktycznie od razu zadowalające efekty. Po dwóch tygodniach ingerencja w okolicach ust już nie będzie odczuwalna. Efekt takiego zabiegu będzie mógł się utrzymywać do roku. Po wypełnieniu należy pić dużo wody, unikać ciepłych napojów, promieni słońca.

Tłuszcz własny

Uzyskiwany zazwyczaj w ramach liposukcji i następnie po obróbce będzie wstrzykiwany w usta. Może być także wprowadzony przez nakłuwanie ale również w zakresie operacji plastycznej. Taka forma oparta jest o naturalny składnik.

Kolagen

Preparat jest tak samo naturalny jak kwas hialuronowy, do uzyskiwania również ze skóry pacjenta, ale wtedy będzie kosztowniejszy. Dlatego częściej używany jest taki pochodzenia zwierzęcego, który jednak może powodować uczulenia.

Botoks

To substancja, która jest nienaturalna, pewna forma bakterii. Powiększenie ust ma tutaj swoje wady, ponieważ z wiekiem pogarsza się rysunek ust pod wpływem zmarszczek. Botoks również będzie wstrzykiwany tak samo jak kwas hialuronowy czy kolagen, zabieg ostatecznie widoczny po kilku tygodniach. Utrzymywać się będzie przez kilka miesięcy.